Przed zapaleniem choinki - świąteczne spotkania

Dodano: 10 grudnia 2021

Mali goście w dużym skupieniu wsłuchiwali się w opowieści o zwyczajach i tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci w  magiczny nastrój wprowadziła prezentacja multimedialna, która przybliżyła symbolikę ozdób choinkowych, pierwszej gwiazdki, wieczerzy wigilijnej, opłatka, sianka pod obrusem.

Z wielkim zaangażowaniem opowiadały o świętach w swoich domach i wymarzonych prezentach pod choinkę. Głównym i najbardziej wyczekiwanym punktem spotkania było wspólne ubieranie choinki. Na świątecznym drzewku pojawiły się wykonane przez przedszkolaków kolorowe ozdoby. Na dzieci czekała również słodka niespodzianka.

Oddział dla Dzieci przygotował również cykl spotkań o tradycjach i zwyczajach Świąt Bożego Narodzenia, w których uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 4 oraz Przedszkola i Szkoły Specjalnej „Król Maciuś Pierwszy”. Dziękujemy za wyjątkowe spotkania i życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.