Ferie w Bibliotece

Dodano: 1 lutego 2022

Ferie już za nami. Jak co roku Oddział dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku na ten czas przygotował zajęcia i warsztaty dla swoich małych czytelników. Celem naszych działań było zagospodarowanie w ciekawy sposób czasu wolnego dzieciom, a także dostarczenie czytelnikom miłych wrażeń z uczestnictwa w imprezach bibliotecznych.

Tym razem postawiliśmy na tematyczny „Miszmasz”. Codziennie zajmowaliśmy się inną tematyką, tak by każdy z uczestników znalazł dla siebie coś interesującego. Część zajęć oparta była o kalendarz świąt nietypowych. Podczas ferii wypadał między innymi: Światowy Dzień Kubusia Puchatka, Dzień Popcornu, Dzień Gracza Lotto oraz Dzień Babci i Dzień Dziadka. W pozostałe dni zajmowaliśmy się tym co najbardziej lubią nasi mali czytelnicy: Rozmawialiśmy o tym jak zwierzętom pomóc przetrwać zimę, wspólnie z Basią przenieśliśmy się w świat emocji, pobawiliśmy się w Indian. W międzyczasie przygotowaliśmy własne przedstawienie w teatrzyku Kamishibai oraz udaliśmy się w czasy prehistoryczne do świata dinozaurów. Był też czas na relaks przy filmach w naszej sali kinowej.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas okaże się miłą zachętą do kolejnych odwiedzin Oddziału dla Dzieci.