Co widział Florian?

Dodano: 4 marca 2022

Co widzi Florian, dumnie górując nad brzeskim rynkiem? Wczoraj mógł dostrzec młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, która uczestniczyła w testowaniu nowej gry terenowej, wykonanej metodą questingu, która już niedługo będzie dostępna dla mieszkańców regionu i odwiedzających miasto turystów.

Uczniowie zwiedzali miasto, poznając jego historię i mniej znane fakty o nim, podążając za wierszowanym tekstem przewodnika, po drodze musieli rozwiązać jednak wiele zagadek opierających się na mijanych po drodze obiektach, np. pomnikach, tablicach pamiątkowych, elementach architektury. Z literek ukrytych w zagadkach ułożyli natomiast hasło, które doprowadziło ich do ukrytego „skarbu”.

Questy to świetny sposób na zwiedzanie nowych miejsc, ale też na bycie „turystą w swoim mieście”, bo nawet miejsce, w którym żyjemy, często skrywa przed nami wiele tajemnic. Od kilku lat dostępna jest gra po Brzesku śladami Goetzów Okocimskich. Folder z przewodnikiem i zagadkami można odbierać w brzeskiej bibliotece (grupy zorganizowane, np. szkoły mogą się też umawiać na rozgrywkę poprzedzoną wprowadzeniem ze strony bibliotekarzy), questy dostępne są także w wersji online, np. tutaj: http://bestquest.pl/quest/dziedzictwo-goetzow-okocimskich.html.

Co widział Florian?Co widział Florian?Co widział Florian?Co widział Florian?Co widział Florian?Co widział Florian?Co widział Florian?Co widział Florian?Co widział Florian?Co widział Florian?Co widział Florian?Co widział Florian?