Dzień Kobiet z Wielkimi Polkami

Dodano: 15 marca 2022

Dzień Kobiet 2022 roku stał się okazją do zrealizowania wspólnej inicjatywy bibliotek gminy Dębno i gminy Brzesko. Z inicjatywy Agnieszki Witek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Porąbce Uszewskiej, podjęto kontynuację rozpoczętej w 2020 roku akcji upowszechniania życiorysów sławnym Polek.

W marcu 2020 roku m.in. w bibliotekach publicznych m.in. w Maszkienicach, Szczepanowie dzieci miały okazję usłyszeć w udramatyzowanym wystąpieniu życiorysy Marii Konopnickiej, Marii Skłodowskiej-Curie oraz Ireny Sendlerowej.

Po dłuższej przerwie wynikającej z pandemicznych ograniczeń w 2022 roku inicjatywa miała okazję powrócić i ku naszemu zaskoczeniu i wielkiej przyjemności została tak serdecznie przyjęta przez dyrektorów i nauczycieli szkół. Do szacownego grona dołączyła Wanda Rutkiewicz zamykając niczym klamrą czasową wraz z Konopnicką plejadę walecznych i niezłomnych Polek. Obie są patronkami roku 2022.

Do współpracy włączyły się: Agnieszka Witek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Porąbce Uszewskiej, Marlena Śledź z Biblioteki Publicznej w Szczepanowie, Bernadeta Malec z Biblioteki Publicznej w Sufczynie oraz Leokadia Rudek i Karolina Smoleń-Możgin z PiMBP Brzesko.

Dziękujemy Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej, Publicznej Szkole Podstawowej w Sufczynie, Publicznej Szkole Podstawowej w Szczepanowie, Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 oraz nr 1 w Brzesku za udział w spotkaniach.

Dzień Kobiet z Wielkimi PolkamiDzień Kobiet z Wielkimi PolkamiDzień Kobiet z Wielkimi PolkamiDzień Kobiet z Wielkimi Polkami