Otwarcie wystawy "Plenery 2012 : Kąśna Dolna- Tuchów"

Dodano: 6 lipca 2012

4 lipca 2012 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku, odbyło się otwarcie międzynarodowej wystawy poplenerowej, która potrwa do 30 lipca 2012.

O tym jak wygląda praca artysty malarza w czasie pleneru opowiedziała Krystyna Baniowska-Stąsiek organizatorka pleneru i inicjatorka wystawy. Uzupełnieniem jej wypowiedzi był materiał video przygotowany przez Lecha Ledeckiego, który zarejestrował pracę artystów podczas poprzednich plenerów.

Dzieła zgromadzone w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym są wynikiem prac artystów z wielu części Europy. Obok polskich malarzy: Lecha i Elżbiety Ledeckich, Anny Frühauf, Eugeniusza Molskiego, Teresy Szafrańskiej, swoje dzieła prezentowali artyści z Czech, Węgier i Białorusi. Ormianin Suren Vardanian oprócz prac plenerowych udostępnił uczestnikom wernisażu swoje ilustracje tworzone do „Podróży Guliwera” Jonathana Swifta.

Zainteresowanych obejrzeniem wystawy zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia Biblioteki.

Otwarcie wystawy Otwarcie wystawy Otwarcie wystawy Otwarcie wystawy Otwarcie wystawy Otwarcie wystawy Otwarcie wystawy