Jędrzej Rosa - "Bohater codzienności"

Dodano: 17 czerwca 2022

Realizacja projektu „Bohaterowie codzienności” zainspirowała nas do zaproszenia do PiMBP pochodzącego z Brzeska – Jędrzeja Rosy, który urodził się z wrodzoną amputacją wszystkich kończyn. Jędrzej pokonał swoją niepełnosprawność. Jest Absolwentem Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku w Warszawie, tam też mieszka i pracuje jako realizator audycji w radiu Nowy Świat, współtworzy dźwięki do gier komputerowych oraz współpracuje z aktorami i lektorami przy realizacji audiobooków i podcastów. Obecnie planuje zostać mówcą motywacyjnym i swoim optymizmem zachęcać ludzi do pokonywania wszelkich trudności i w takiej roli wystąpił w naszej bibliotece.

13 i 14 czerwca odbyły się w sumie trzy spotkania. W pierwszym udział wzięły dzieci z klas I-III ze wszystkich Publicznych Szkół Podstawowych z Brzeska w drugim uczniowie klas IV-VII z PSP nr 1 i 2 oraz z PSP w Buczu, ponad to członkowie grupy Senior + i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Łysej Górze. Ostatnie było spotkaniem otwartym, przyjść mógł każdy.

Jędrzej bez skrępowania opowiadał o swoim życiu, trudnościach jakie napotyka, o pasjach które ma. W swoją opowieść wplątywał anegdotki, często zabarwione czarnym humorem, przez co cała sala wybuchała głośnym śmiechem. Podczas spotkań było dużo pytań. Głównie dzieci były żywo zainteresowane naszym gościem i z sali padło mnóstwo bardzo dociekliwych kwestii. Jędrek chętnie udzielał na nie odpowiedzi.

Spotkania, zrealizowane zostały dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Jędrzej Rosa - Jędrzej Rosa - Jędrzej Rosa - Jędrzej Rosa - Jędrzej Rosa - Jędrzej Rosa - Jędrzej Rosa - Jędrzej Rosa - Jędrzej Rosa - Jędrzej Rosa -