"Piękna i Bestia" teatrzyk w wykonaniu "Bohaterów codzienności" z WTZ Brzesko

Dodano: 23 czerwca 2022

Projekt „Bohaterowie codzienności” realizujemy pełną parą. 15, 20 i 21 czerwca grupa teatralna „Szał Dzika” pod przewodnictwem muzykoterapeuty Pana Andrzeja Gicali, działająca przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Brzesku zaprezentowała w Buczu, Sterkowcu i w Wokowicach wspaniały spektakl „Piękna i Bestia”.

Przedstawienie miało formę teatrzyku kukiełkowego z dubbingiem, dlatego na szczególną uwagę zasługują wspaniałe dekoracje i rekwizyty, które zostały stworzone przy współpracy pracowni plastycznej, ceramicznej, stolarskiej, krawieckiej, metaloplastyki oraz rękodzieła artystycznego. Piękne i niezwykle precyzyjnie wykonane kukiełki są natomiast dziełem pracowni plastycznej.

Bardzo dziękujemy kierownikowi WTZ w Brzesku Panu Edwardowi oraz opiekunom: P. Monice, P. Angelice, P. Jarosławowi i P. Mirosławowi za pomoc w realizacji tego wydarzenia.

Spektakle, zrealizowane zostały dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.