Tydzień Głośnego Czytania

Dodano: 20 czerwca 2022

Tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania odbywał się pod hasłem „Polscy autorzy dla klimatu”. To bardzo głośny i ważny w ostatnim czasie temat. Walka ze zmianami klimatycznymi i globalnym ociepleniem jest jednym z najważniejszych wyzwań współczesnego świata, dlatego podczas spotkań w PSP w Jodłówce i PSP w Rzezawie zorganizowanych w ramach tej akcji w formie teatrzyku kamishibai zaprezentowana została bajka Tomasza Trojanowskiego „Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka”. Jest to opowieść o lasach i ich wycinaniu z Puszczą Białowieską i Amazońską w tle. Dzieci z uwagą obejrzały edukacyjny spektakl, z którego dowiedziały się, że lasy mają ogromny wpływ na klimat naszej ziemi. Człowiek niszcząc zieleń zmienia naturalny obieg wody na ziemi, co powoduje m.in. susze. Tematyczna rozmowa po przedstawieniu dopełniła całości i uświadomiła dzieciom wagę zagadnienia.

Do głośnego czytania zaangażowaliśmy również Kicię Kocię, która podczas swoich licznych spotkań z dziećmi chętnie dzieliła się swoimi przeżyciami.