Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

Dodano: 17 października 2022

Gościem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku była Eliza Piotrowska. Spotkanie z pisarką odbyło się 5 października w ramach realizowanego przez naszą Bibliotekę projektu „Bohaterowie codzienności” współfinansowanego przez MKiDN z Funduszu Promocji Kultury.

Eliza Piotrowska jest autorką i ilustratorką książek dla dzieci, laureatką ogólnopolskich konkursów literackich i plastycznych, tłumaczem języka włoskiego. Pisze książki dla najmłodszych czytelników. Jest znaną autorką m.in. takich opowiadań jak: „Tupcio Chrupcio”, zabawnej serii „Ciocia Jadzia”, „Święci uśmiechnięci” oraz publikacji „Żółte kółka. Mam na imię inna” o dziewczynce chorej na zespół Downa.

Pani Eliza na spotkanie nie przyjechała sama, towarzyszyła jej dobrze znana i lubiana przez dzieci ciocia Jadzia - szydełkowa maskotka. Większość spotkania autorka poświęciła mądrej, wyrozumiałej cioci, bohaterce wyjątkowych książeczek do wspólnego czytania zarówno dla chłopców i dziewczynek. Zachęcała również do zapoznania się z pozycją pt. „Stare radio. Wszystko gra!” zarówno dla małych i dużych. Pisarka na stałe mieszka w Brazylii, wcześniej mieszkała we Włoszech więc dzieci miały także okazję dowiedzieć się wielu zabawnych, ciekawostek również w języku włoskim.

Podczas spotkania autorka rozbudziła ciekawość dzieci, które, dzieliły się pomysłami, pytaniami i spostrzeżeniami na temat jej książek. Na koniec spotkania dzieci mogły otrzymać autografy autorki i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Autorka nagrodziła również drobnymi upominkami najbardziej aktywnych uczestników.