Głośne czytanie w ramach Miesiąca Papieskiego

Dodano: 28 października 2022

Głośne czytanie w ramach Miesiąca Papieskiego stało się tradycją naszej biblioteki.

W tym, roku odbyło się ono 20 października, a czytana książka to nie przypadkowa pozycja.

Do głośnego czytania wybraliśmy bowiem „Święci uśmiechnięci: Święty Jan Paweł II”. To książka autorstwa Elizy Piotrowskiej pisarki, którą gościliśmy w PiMBP na początku października.

Do udziału w akcji zaprosiliśmy burmistrza Brzeska Tomasza Latochę, dyrektor Przedszkola nr 10 Bożenę Martynę, dyrektor PiMBP Karinę Legutek oraz pracownika MOK Jagodę Niemiec-Basistę. Zaproszeni goście z wielkim zaangażowaniem czytali dla przedszkolaków przybliżając postać Świętego Jana Pawła II. Jak się okazuje to ze świętymi można bawić się wyśmienicie, co udowodniły śpiewająco swoim występem dzieci z Publicznego Przedszkola nr 10 pod przewodnictwem p. Agnieszki Kolbusz i Magdaleny Skruch.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie spotkamy się w podobnym gronie, by po raz kolejny świętować Miesiąc Papieski.