Jak być "nowoczesnym seniorem"? - spotkanie ze słuchaczami UTW

Dodano: 28 października 2022

W kolejne dwie środy października spotykaliśmy się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Brzesku, by porozmawiać o potrzebie edukacji cyfrowej wśród osób dorosłych/seniorów, potencjale Internetu, bezpiecznym korzystaniu z Sieci i wyzwaniach technologicznych, jakie stoją przed osobami starszymi. Spotkania te były częścią 4. edycji Digital Festivalu – projektu Fundacji Digital Poland będącego częścią Europejskich Dni Cyfryzacji (ang. European Digital Days).

W tym roku Fundacja Digital Poland, której celem jest propagowanie wiedzy związanej z kompetencjami cyfrowymi, z myślą o potrzebach najstarszych Polaków przygotowała publikację „Nowoczesny senior – przewodnik po cyfrowym świecie”, wokół której koncentrowały się tematy poruszane na spotkaniu ze słuchaczami UTW. Otrzymali oni także kilka egzemplarzy podręcznika w wersji drukowanej, oprócz tego rozdystrybuowana została wersja cyfrowa. Jeden egzemplarz podręcznika dostępny jest także do wypożyczenia w bibliotece.

Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku było częścią działań Działu Multimedialnego na rzecz edukacji cyfrowej brzeskich seniorów. Dział organizuje kursy obsługi komputera, planowane są także inne przedsięwzięcia. Szczegóły niebawem!

Jak być Jak być Jak być