Norymberga

Dodano: 21 listopada 2022

17 listopada w brzeskiej Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z  Andrzejem Pasławskim, to znany krakowski podróżnik, fotografik, reporter i miłośnik podróżowania.

Spotkał się z uczniami Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, a tematem przewodnim była Norymberga jedno z najpiękniejszych miast w Europie.

Andrzej Pasławski opowiadając o Norymberdze wprowadził słuchaczy w miasto kontrastów, które jednocześnie przeraża średniowieczną mroczną historią ale i zachwyca bogactwem kultury.

Podążaliśmy szlakami Wita Stwosza, zwiedziliśmy znane mosty, dom Albrechta Dürera, Zamek w Norymberdze, podziwialiśmy gotyckie rzeźbienia, odkrywaliśmy potężne podziemia, skrywające niezwykłe mroczne historie w których od średniowiecza ważono regionalny gatunek piwa Rotbier. Zobaczyliśmy i usłyszeliśmy o miejscach nietypowych, ciekawych które mało są znane turystom. Andrzej Pasławski podczas spotkania, podkreślał, że warto zobaczyć to niezwykłe miasto, które w czasie alianckich nalotów straciło aż 90 procent wiekowej zabudowy, ale które potrafiło się odrodzić i pięknie odnowić po wojennej klęsce.

To tylko cząstka wiedzy i niezwykłej historii, którą podczas godzinnego spotkania przekazał młodzieży Andrzej Pasławski.

NorymbergaNorymbergaNorymbergaNorymberga