Mocium Panie, czas na czytanie! - książek Pana Poety

Dodano: 24 maja 2023

Autor edukacyjnych książek dla dzieci, wspaniały animator zabaw Pan Poeta 23. maja był gościem bibliotek w Brzesku, Jadownikach i Mokrzyskach. W dorobku autora są zabawne, rymowane historyjki jak m.in.: „Kura co tyła na diecie”, „Paw, co ogon miał z przyjaźni”, „Kaczka, co przebrała miarkę”. Każda z jego historii przepełniona jest humorem, ale zawiera również cenne przesłanie. Pan Poeta w bardzo oryginalny sposób zaprezentował swój dorobek pisarski. Podczas spotkania dzieci, oprócz poznania treści wspomnianych książek, uczestniczyły w autorskich warsztatach z kreatywnymi zabawami. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem karmiły pluszową kurę zdrową żywnością, a także próbowały okiełznać szumiące morze pełne balonów. Największą radość sprawiło dzieciom przebieranie się w kolorowe stroje, podobnie jak tytułowa kaczka, co przebrała miarkę.

Spotkania zrealizowane zostały w ramach projektu „Mocium Panie, czas na czytanie!”, którego istotą jest m. in. promocja czytelnictwa, ze szczególnym uwzględnieniem poezji jako niszowego obecnie gatunku literackiego. Te spotkania w postaci radosnego show z mnóstwem ciekawych rekwizytów, nieszablonowych zabaw i ogromną dawką dobrego humoru, rozwijające kreatywność na pewno pomogły zrealizować ten cel. Spotkania dofinansowane zostały ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Mocium Panie, czas na czytanie! - książek Pana PoetyMocium Panie, czas na czytanie! - książek Pana PoetyMocium Panie, czas na czytanie! - książek Pana PoetyMocium Panie, czas na czytanie! - książek Pana PoetyMocium Panie, czas na czytanie! - książek Pana PoetyMocium Panie, czas na czytanie! - książek Pana PoetyMocium Panie, czas na czytanie! - książek Pana PoetyMocium Panie, czas na czytanie! - książek Pana PoetyMocium Panie, czas na czytanie! - książek Pana PoetyMocium Panie, czas na czytanie! - książek Pana PoetyMocium Panie, czas na czytanie! - książek Pana PoetyMocium Panie, czas na czytanie! - książek Pana PoetyMocium Panie, czas na czytanie! - książek Pana PoetyMocium Panie, czas na czytanie! - książek Pana PoetyMocium Panie, czas na czytanie! - książek Pana PoetyMocium Panie, czas na czytanie! - książek Pana PoetyMocium Panie, czas na czytanie! - książek Pana Poety