Spotkanie autorskie z Barbarą Sadurską

Dodano: 30 maja 2023

Gościem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku była Barbara Sadurska. Spotkanie z pisarką odbyło się 29 maja. Słuchaczami byli uczniowie klasy czwartej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku.

Barbara Sadurska pochodzi z małej miejscowości koło Brzeska. Obecnie mieszka w Krakowie, z wykształcenia jest prawniczką. Jest również autorka książek dla dorosłych i materiałów edukacyjnych dla dzieci.

Spotkanie było niezwykłe ponieważ dotyczyło premierowej książki pt. „Srebrny Smok”, która jest pierwszą powieścią autorki dla młodszych czytelników.

Autorka przybliżyła swoją twórczość, opowiadała o ciągłym poszukiwaniu inspiracji. W trakcie snucia opowieści, podzieliła się z czytelnikami radością tworzenia, mówiła o książkach które w nas mieszkają, odnosząc się do opowieści m.in. Don Kichot, Alicja w Krainie Czarów, Odyseusz . Zachęcała do czytania i odkrywania tego, że każda opowieść jest początkiem niepowtarzalnej podróży. Rozmowa moderowana była przez Panią dyrektor PiMBP Karinę Legutek, która zadawała autorce wnikliwe pytania.

„Srebrny Smok” to pozycja idealna na zbliżające się wakacje, ponieważ fabuła książki toczy się właśnie w wakacje. Główna bohaterka Matylda marzy by pojechać do Japonii i zobaczyć tam prawdziwe smoki, niestety tuż przed wyjazdem jej plany nagle się zmieniają...

Atmosfera podczas spotkania i niezwykły optymizm pisarki sprawiły że dzieci chętnie zadawały pytania, dzieliły się swoimi pomysłami i spostrzeżeniami. Na koniec uczestnicy mogli otrzymać autografy autorki i zrobić z nią pamiątkowe zdjęcia. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

Zapraszamy po „Srebrnego Smoka” do brzeskiej biblioteki.

Galeria zdjęć

Spotkanie autorskie z Barbarą SadurskąSpotkanie autorskie z Barbarą SadurskąSpotkanie autorskie z Barbarą SadurskąSpotkanie autorskie z Barbarą SadurskąSpotkanie autorskie z Barbarą SadurskąSpotkanie autorskie z Barbarą SadurskąSpotkanie autorskie z Barbarą Sadurską

 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Inspektor Ochrony Danych Małgorzata Kucia
e-mail: ido@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe