Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!

Dodano: 9 czerwca 2023

Po raz kolejny ulicami Brzeska przemaszerował „Korowód Bajkowych Postaci” zorganizowany przez Oddział dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. W tym roku przypada 230. rocznica urodzin Aleksandra Fredry i nasza biblioteka z tej okazji realizuje projekt ministerialny, „Mocium Panie, czas na czytanie”. Korowód był jedną z części składowych tego projektu dlatego motywem przewodnim tego barwnego przemarszu były bajki i wiersze tego najwybitniejszego polskiego komediopisarza. Dzieci przebrane były w stroje inspirowane dziełami Aleksandra Fredry. Szły więc razem z nami małpki, sówki, krokodyle, motylki i inne postaci kojarzące się z jego twórczością.

Korowód tradycyjnie wyruszył spod Biblioteki na Plac Kazimierza, potem udaliśmy się na ul. Puszkina (gdzie była dawna siedziba Biblioteki), następnie skandując i śpiewając bajkowe piosenki odwiedziliśmy Urząd Miasta w Brzesku, gdzie zostaliśmy ugoszczeni przez Pana burmistrza w  sali obrad, tam dzieci poczuły się jak na prawdziwych obradach sesji miejskiej. Na koniec wizyty maluchy obdarowane zostały słodyczami.

Stacją końcową barwnej parady był oczywiście budynek Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego, gdzie na wszystkie dzieci czekał poczęstunek oraz pamiątkowe gadżety dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Dziękujemy Panu burmistrzowi Tomaszowi Latosze za miłe przyjęcie.

Galeria zdjęć

Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!Mocium Panie, czas na ... KOROWÓD!

 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Inspektor Ochrony Danych Małgorzata Kucia
e-mail: ido@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe