I Małopolski Przegląd Sztuki Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 23 października 2012

W ramach obchodów Miesiąca Papieskiego w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym, dnia 18 października 2012 roku odbył się I Małopolski Przegląd Sztuki Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Szlakami wielkich Polaków- Jan Paweł II.”

W Przeglądzie wzięły udział cztery grupy teatralne. Jako pierwszy wystąpił Warsztat Terapii Zajęciowej z Brzeska, pod kierunkiem terapeuty Andrzeja Gicali, który zaprezentował spektakl „Ty jesteś skałą” ukazujący najważniejsze etapy z życia Jana Pawła II, wzbogacony dodatkowo teatrem cieni. Warsztat Terapii zajęciowej z Gorlic pod kierunkiem terapeuty Jarosława Salawy przedstawił widowisko pt.” Nasz Rodak…nasz Przyjaciel…nasz Przewodnik” , bogato ilustrowane poezją Juliusza Słowackiego. Warsztat Terapii Zajęciowej z Odrowąża Podhalańskiego pod kierunkiem terapeuty Józefa Zatłoki przedstawił sztukę góralską „Posiady z Janem Pawłem II. Dar i tajemnica”- wzbogaconą gwarą, strojami i przyśpiewkami góralskimi. Na zakończenie wystąpił Warsztat Terapii Zajęciowej z  Woli Rzędzińskiej, który pod kierunkiem terapeuty Łukasza Koszyka wystawił sztukę „Świat się nie kończy , Świat się zaczyna” ukazującą trudne chwile i sytuacje z życia człowieka, odmienione dzięki modlitwie i wstawiennictwu Ojca Świętego.

Wypełniona po brzegi sala gorącymi brawami nagrodziła trud włożony w przygotowanie wszystkich spektakli, które dostarczyły widowni wielu powodów do uśmiechu ale i do wzruszeń.

Na zakończenie I Małopolskiego Przeglądu Sztuki Osób Niepełnosprawnych Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brzesku – Pan Edward Pabian wręczył nagrody laureatom konkursów: malarskiego i fotograficznego.