"Przy herbatce o książkach" - spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

Dodano: 31 października 2012

26 października do Biblioteki w Brzesku przybył Paweł Beręsewicz – z wykształcenia anglista, tłumacz, autor wielu lubianych i nagradzanych książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu wzięło udział około 100 uczniów z brzeskich szkół podstawowych.

Na początku spotkania pisarz zachęcił dzieci do krótkiej rozmowy w języku angielskim. Później zapraszał ochotników do stolika „na herbatkę”, gdzie przy malutkich porcelanowych filiżankach i imbryczku odbywały się rozmowy o jego utworach: „Tajemnicy człowieka z blizną”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” , „Kiedy chodziłem z Julką Maj” i „Czy wojna jest dla dziewczyn”.

Gdy przyszła kolej na pytania okazało się, że dzieci mają ich mnóstwo. Były pytania o pomysły do książek, o pierwszą napisaną książkę, o najbardziej ulubioną, o najdłużej pisaną, itd. Pojawiło się też pytanie o wzrost naszego gościa. I my już wiemy, że Pan Paweł ma 193 cm :)

Pisarz cierpliwie odpowiadał na każde zadane pytanie, czasem była to odpowiedź wierszem, ale były też odpowiedzi po angielsku i na ucho. Na zakończenie obdarował młodych czytelników autografami i sympatycznymi wpisami na zakupionych wcześniej książkach. Zdobycie autografu wiązało się z czekaniem w bardzo długiej kolejce. Spotkanie z Pawłem Beresewiczem na pewno zostanie na dłuuugo w pamięci dzieci, bo przecież nie codziennie mamy okazję spotkać się z pisarzem „na żywo”.