Relacje z wydarzeń / Promocja regionu

"Biblioteka dawniej i dziś" - lekcja regionalna

4 listopada w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku odbyła się lekcja regionalna dla uczniów PG nr 1 w Brzesku.

Więcej  04.11.2016
Piękny finał V Miesiąca Papieskiego

W piątkowy wieczór 28 października zakończyliśmy V Miesiąc Papieski organizowany w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku. Dzięki wspaniałemu koncertowi "Śladami wymagającej miłości" w wykonaniu Chóru ...

Więcej  28.10.2016
Dziedzictwo Goetzów Okocimskich

Jak co roku, w naszej Bibliotece rozpoczęliśmy cykl lekcji regionalnych, których celem jest pogłębienie wiedzy o regionie oraz propagowanie dziedzictwa kulturowego Ziemi Brzeskiej.

Więcej  21.10.2016
Św. Faustyna - Sekretarka Bożego Miłosierdzia

Wieczorem 15 października 2016 roku w sali audytoryjnej RCKB został wystawiony spektakl "Faustyna" w ramach obchodzonego w brzeskiej Bibliotece jubileuszowego V Miesiąca Papieskiego.

Więcej  15.10.2016
Promocja książki "Słotwińska Pani..."

28 września 2016 roku w sali wystawienniczo-odczytowej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku odbyła się promocja książki Krystyny Barbary Serwin "Słotwińska Pani - Historia parafii Słotwina-Brzesko".

Więcej  28.09.2016
Wystawa "Z odwagą, z miłością, bez lęku..."

15 września 2016 roku odbyło się otwarcie wystawy fotografii reportażowej Joanny Dębiec "Z odwagą, z miłością, bez lęku...".

Więcej  15.09.2016
Quest Dziedzictwo Goetzów Okocimskich

1 lipca 2016 roku, dzieci i młodzież ze świetlicy parafialnej św. Jadwigi przy parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. w Brzesku wybrali się na "wyprawę odkrywców", by poznać dzieje rodu Goetzów.

Więcej  01.07.2016
Podsumowanie działań w ramach edukacji regionalnej w roku szkolnym 2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 bibliotekarze PiMBP w Brzesku zorganizowali i przeprowadzili szereg zajęć edukacyjnych i lekcji regionalnych dla uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzesku, których celem było pogłębianie wiedzy o regionie oraz propagowanie dziedzictwa kulturowego Ziemi Brzeskiej.

Więcej  24.06.2016
Poznaj miasto Brzesko - wyprawa po wiedzę!

16 czerwca 2016 r. uczniowie z PG nr 1 im. Królowej Jadwigi w Brzesku wzięli udział w grze terenowej przygotowanej przez pracowników Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku.

Więcej  16.06.2016
Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!

4 czerwca 2016 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku wzięła udział w II ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek i była otwarta dla swoich użytkowników do późnych godzin nocnych.

Więcej  04.06.2016
"Materiały bibliograficzne do dziejów Brzeska i rodziny Goetzów Okocimskich"

2 czerwca w RCKB w Brzesku odbyła się konferencja popularnonaukowa pt. "Rola rodziny Goetzów Okocimskich w budowie i rozwoju gospodarki Regionu Polski Południowej w XIX i XX wieku".

Więcej  02.06.2016
Quest Dziedzictwo Goetzów Okocimskich

24 maja 2016 roku, młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzesku wyruszyła na "wyprawę odkrywców", by poznać dzieje rodu Goetzów.

Więcej  24.05.2016
Spacer po ulicach Brzeska... z historią w tle

17 maja 2016 r. grupa uczniów z PG nr 1 w Brzesku uczestniczyła w niecodziennej lekcji , którą przeprowadził historyk sztuki, znawca dziejów Brzeska - pan Jerzy Wyczesany. Lekcja ta odbyła się w plenerze.

Więcej  17.05.2016
Wszystko (prawie) co napisano o Małopolsce teraz dostępne na jedno kliknięcie!

WBP w Krakowie wraz z powiatowymi bibliotekami publicznymi woj. małopolskiego tworzy bazę bibliograficzną pozwalającą śledzić piśmiennictwo o Małopolsce. Nasza Biblioteka również uczestniczy w tym przedsięwzięciu.

Więcej  11.04.2016
Brzesko w latach 1939 - 1945 - lekcja regionalna

7 kwietnia 2016 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku odbyła się lekcja regionalna pt. "II wojna światowa na terenie Brzeska i powiatu brzeskiego".

Więcej  07.04.2016