Z biblioteczną wizytą


Oddział dla Dzieci nawiązał współpracę z Samodzielnym Publicznym Zespołem Opieki Zdrowotnej w Brzesku oraz z Domem Dziecka w Jasieniu. Efektem tej współpracy są zajęcia "Z biblioteczną wizytą".

W ramach zajęć pracownicy naszej Biblioteki odwiedzają średnio raz w miesiącu dzieci przebywające na Oddziale Dziecięcym brzeskiego Szpitala oraz dzieci z Domu Dziecka. W czasie tych spotkań czytamy wspólnie wybrane książki, a następnie uczestnicy zajęć wymieniają się poglądami na temat lektury. Wizytę kończymy wykonaniem pracy plastycznej, nawiązującej do przeczytanego tekstu.

Celem takich spotkań jest oswojenie dzieci i młodzieży z książką i biblioteką. Pragniemy pokazać, że czytanie, zwłaszcza to wspólne i głośne, może być przyjemne, a także dawać okazję do pogłębiania swoich poglądów i otworzyć oczy na różne tematy. Chcemy też "przedłużyć" życie utworu w umysłach odbiorców, wykonując pracę plastyczną. Wierzymy, że zajęcia z wykorzystaniem biblioterapii pomogą dzieciom zbudować pozytywny obraz siebie, poprawić samopoczucie, wzmocnić wiarę w siebie i odnaleźć nowe cele życiowe.

Galeria zdjęć


 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Inspektor Ochrony Danych Małgorzata Kucia
e-mail: ido@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe