Zbiory

Dział Dorosłych

Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dorosłych posiadają księgozbiór liczący ponad 38 tys. woluminów, w skład którego wchodzą: literatura piękna polska i obca, młodzieżowa, obcojęzyczna w języku angielskim, lektury oraz literatura popularnonaukowa: podręczniki akademickie, biografie, poradniki, encyklopedie, słowniki, leksykony, przewodniki turystyczne, książki podróżnicze, atlasy, reportaże i literatura faktu. Dział Dorosłych posiada również duży wybór książek z różnych dziedzin wiedzy, m.in.: z historii, psychologii, religii, polityki, medycyny, geografii, filozofii i etyki, ekonomii, pedagogiki. Katalog Księgozbioru

Dział dorosłych oferuje również bezpłatny dostęp do zasobu książek elektronicznych (ibuków) Państwowego Wydawnictwa Naukowe PWN w ramach platformy libra.ibuk.pl. Zachęcamy wszystkich naszych użytkowników, którzy jeszcze nie skorzystali z tej usługi do pobrania w naszej Bibliotece darmowego kodu, umożliwiającego dostęp do platformy ibuków na każdym komputerze i urządzeniu przenośnym z dostępem do Internetu.

W Czytelni dostępne są reprinty: Polskiego Słownika Biograficznego i Słownika Geograficznego Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich. Czytelnia posiada również bogaty księgozbiór związany z osobą i nauczaniem Jana Pawła II, który jest patronem RCKB w Brzesku.


Czasopisma

W Czytelniach można skorzystać z kilkudziesięciu tytułów czasopism, obejmujących prasę codzienną i periodyki o różnorodnej tematyce. Zob. spis tytułów.


Zbiory regionalne

Regionalia brzeskie to: książki o Brzesku, monografie poszczególnych miejscowości powiatu i publikacje o całym okręgu administracyjnym; książki autorów pochodzących z powiatu brzeskiego; wycinki prasowe z czasopism: BIM, TEMI : Galicyjski Tygodnik Informacyjny, Polska Gazeta Krakowska, Dziennik Polski; prasa lokalna, m.in.: BIM : Brzeski Magazyn Informacyjny, Czas Czchowa, Echo znad Beli, Kurier Borzęcki, Kurier Gminy Szczurowa, Pasterz, W naszej parafii, W zakolu Raby i Wisły. Zob. spis tytułów oraz dokumenty życia społecznego (afisze, foldery, fotografie, kalendarze, mapy, plakaty, pocztówki, ulotki).

Bibliografia Regionalna


Zbiory multimedialne

Dział Multimedialny udostępnia swoim użytkownikom bogatą ofertę zbiorów multimedialnych takich jak : programy edukacyjne, encyklopedie, słowniki, programy graficzne, filmy edukacyjne, kolekcje muzyki klasycznej i rozrywkowej oraz 755 audiobuków.

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Inspektor Ochrony Danych Małgorzata Kucia
e-mail: ido@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe