Alicja w Krainie Czarów

Dodano: 14 marca 2017

W naszej Bibliotece 2 i 10 marca odbyła się lekcja biblioteczna, w której uczestniczyli uczniowie PSP nr 3 w Brzesku oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej.

Tematem spotkania była "Alicja w Krainie Czarów" Charlesa Lutwidge'a Dodgsona (pseudonim Lewis Carroll). Uczestnicy mieli okazję nie tylko poznać życie i twórczość angielskiego wykładowcy, fotografa i kolekcjonera sztuki, ale też przenieść się w podróż wraz z Alicją do Krainy Czarów. Chętni uczniowie wcielili się w bohaterów czytając fragmenty klasycznej powieści, która już przeszło 150 lat fascynuje zarówno w postaci książki, muzyki jak i filmu. Okazuje się jednak, że to nie jedyne sposoby prezentowania baśniowego świata Alicji. Uczniowie mogli również przyjrzeć się wystawie prezentowanej w naszej Bibliotece i podziwiać prace hiszpańskiego surrealisty Salvadora Dali oraz współczesnego ilustratora Surena Vardaniana.

Alicja w Krainie CzarówAlicja w Krainie CzarówAlicja w Krainie CzarówAlicja w Krainie CzarówAlicja w Krainie CzarówAlicja w Krainie CzarówAlicja w Krainie CzarówAlicja w Krainie Czarów