Dane kontaktowe

(14) 68-49-670

Email: okocim@bibliotekabrzesko.pl Filia Okocim

Biblioteka mieści się w budynku Domu Ludowego w Okocimiu wybudowanym przez rodzinę Goetzów Okocimskich. W swej ponad 60-letniej historii istnienia zapewniała mieszkańcom wsi dostęp do wiedzy i kultury. Obecnie jest placówką półetatową

Biblioteka gromadzi literaturę piękną polską i obcą, popularnonaukową, dla dzieci i młodzieży, a także czasopisma i dzienniki. Obecnie w swych zbiorach posiada około 14 tysięcy woluminów, stale powiększając te zasoby o liczne nowości wydawnicze. Z naszych usług regularnie korzysta 300 mieszkańców Okocimia, a także okolicznych miejscowości.

W bibliotece znajdują się 2 stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu, a także urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, ksero, skaner). Urządzenia te pozyskano dzięki udziałowi w ogólnopolskim Programie Rozwoju Bibliotek. Usługi te są chętnie wykorzystywane zarówno przez dzieci i młodzież, jak i dorosłych i seniorów, dla których organizuje się kursy komputerowe, a także świadczy pomoc doraźną.

Oprócz podstawowych funkcji biblioteka prowadzi działalność kulturalno – oświatową poprzez organizowanie konkursów, lekcji bibliotecznych, kursów komputerowych, wystaw prac uczestników warsztatów plastycznych. Do cyklicznych spotkań w bibliotece należy Klub Maluszka dla dzieci w wieku przedszkolnym, na których uczy się najmłodszych czytelników obcowania z książką i możliwości odkrywania świata poprzez literaturę. Zajęciom towarzyszą kreatywne zajęcia plastyczne pobudzające wyobraźnię i fantazję.

W ramach współpracy poszukujemy partnerów wśród innych instytucji działających w naszej miejscowości. Wraz ze Szkołą Podstawową organizowaliśmy spotkania autorskie z pisarzami, a Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej i Rada Sołecka pomagają przy innych projektach, takich jak konkursy, czy imprezy okolicznościowe.

Galeria zdjęć


 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Inspektor Ochrony Danych Małgorzata Kucia
e-mail: ido@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe