Relacje z wydarzeń

Jubileusz 75-lecia PiMBP w Brzesku

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku świętuje w 2021 roku jubileusz 75–lecia swojej działalności. Jest to zarazem 10. rocznica funkcjonowania biblioteki w budynku Regionalnego Centrum Kulturalno–Bibliotecznego w Brzesku.

Więcej  08.03.2021
Wiśnicka ceramika

1 lipca 2021 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku otwarta została wystawa prac ceramicznych nauczycieli Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku, będąca organizatorem tego przedsięwzięcia, zaprosiła do współpracy kilku artystów, których twórczość można będzie oglądać do końca września.

Spotkania z Tytusem, Romkiem i A

Spotkania z Tytusem, Romkiem i A' Tomkiem

Henryk Jerzy Chmielewski znany bardziej jako Papcio Chmiel - znakomity rysownik, publicysta, autor popularnych komiksów był tematem majowych spotkań bibliotecznych z dziećmi z PSP nr 1 i nr 3 w Brzesku oraz PSP w Jasieniu.

Świat bohaterów książek Tove Jansson

”Świat bohaterów książek Tove Jansson„- pod tym hasłem w maju i czerwcu przebiegały lekcje biblioteczne dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych w Brzesku.

Śladami Goetzów Okocimskich - przewodnik brzeskich bibliotekarzy

Wszystko zaczęło się od browaru w Okocimiu, dlatego podążając śladami rodu Goetzów, właśnie tutaj koniecznie trzeba rozpocząć swoją wędrówkę. W 1845 roku w austriackiej gazecie „Wiener Zeitung” ukazało się ogłoszenie żydowskiego kupca, Józefa Neumana, który poszukiwał wspólnika do założenia zakładu w Okocimiu. Na anons odpowiedział Jan Ewangelista Götz.

Więcej  01.07.2021
Aktualizacja zasad korzystania z kodów dostępu do aplikacji Legimi

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku w odpowiedzi na zainteresowanie czytelników korzystaniem z serwisów do czytania e-booków od lipca 2018 r. udostępnia swoim czytelnikom kody dostępu do aplikacji Legimi, jedne...

Więcej  30.06.2021
"Szydełkowy Bzik" w bibliotece

Od 1 do 18 czerwca w bibliotece można było podziwiać wystawę niezwykłych zabawek wykonanych przez panią Elżbietę Piekarz. „Szydełkowy Bzik” to pierwsza biblioteczna wystawa dla dzieci otwarta po długim czasie obowiązywania obostrzeń pandemicznych.

Więcej  18.06.2021
Uroczyste wręczenie nagród

W dniu 16 czerwca miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom powiatowego konkursu plastycznego pn. „Wyjątkowa kartka urodzinowa dla biblioteki”.

Więcej  15.06.2021
Wyniki konkursu plastycznego "Wyjątkowa kartka urodzinowa dla biblioteki"

Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem „Wyjątkowa kartka dla biblioteki”, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, klas I-III.

Więcej  07.06.2021
"Brzescy poeci Janowi Pawłowi II"

27 maja 2021 roku po długiej przerwie mieliśmy okazję wziąć udział w wieczorku poetyckim regionalnych autorów. Spotkanie pt. „Brzescy poeci Janowi Pawłowi II” zorganizowano w holu głównym Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego, aby zaprezentować twórczość brzeskich poetów inspirowaną osobą Jana Pawła II.

Więcej  27.05.2021