Pokaz filmu dokumentalnego na 150-lecie Banku Spółdzielczego

Dodano: 21 marca 2024

14 marca Brzeskie Towarzystwo „Gryf” we współpracy z PIMBP w Brzesku zaprosili na pokaz filmu „Bank Spółdzielczy w Brzesku 1874-2024. 150 lat w służbie społeczeństwu” zrealizowanego przez Studio KOPERNIK działające przy Liceum Ogólnokształcącym w Brzesku. Materiał dokumentalny, którego scenarzystą jest dr Piotr P. Duda, w sposób bardzo szczegółowy i rzetelny przybliżył widzom historię i okoliczności powstania Banku Spółdzielczego w Brzesku, a także najważniejsze aspekty związane z jego funkcjonowaniem i społeczną działalnością. W filmie zostały przypomniane również osoby, których ciężka praca i wieloletnie poświęcenie przyczyniły się do rozwoju Banku.

Projekcja filmu dokumentalnego związana była z uroczystym jubileuszem 150-lecia powstania Banku Spółdzielczego w Brzesku. Dla podkreślenia i upamiętnienia tej ważnej rocznicy, 22 lutego w brzeskim RCKB odbyła się konferencja popularnonaukowa, podczas której usłyszeć można było wiele niezwykle ciekawych informacji związanych z historią i teraźniejszością banków spółdzielczych.

Film dokumentalny „Bank Spółdzielczy w Brzesku 1874-2024. 150 lat w służbie społeczeństwu” jest również dostępny w Internecie: