Dystopia Barbary Sadurskiej - spotkanie autorskie w bibliotece w Brzesku

Dodano: 25 marca 2024

Spotkania autorskie z Barbarą Sadurską w brzeskiej bibliotece po ukazaniu się kolejnych jej książek to już pewna tradycja. Niezmiennie przyjemna jest także atmosfera tych wydarzeń – przyjacielska, ciepła, akceptująca. Tym razem okazją do spotkania (się) była najnowsza powieść „Bajka, Bajeczka”. Rozmowy o literaturze prowadził duet dwóch znakomitych pisarek –Barbara Sadurska i Sabina Jakubowska – co również jest już biblioteczną tradycją, panie jako autorki i moderatorki spotkały się już bowiem w Brzesku po raz czwarty.

Proza Barbary Sadurskiej jest wymagająca intelektualnie, głęboka, nie ma w niej banałów, zamiast tego aż kipią sensy. Audytorium, chociaż będące jeszcze przed lekturą tej powieści, w najnowsze dzieło pochodzącej z Porąbki Uszewskiej autorki zostało jednak wprowadzone bardzo łagodnie, a zarazem dokładnie, nie ujawniając przy tym tego, co najlepiej odkryć dopiero czytając. Dystopijny świat wykreowany przez Sadurską zabiera nas do alternatywnej wersji lat 80. XX wieku, problemy, które w nim wybrzmiewają, są wokół nas jednak także współcześnie. Podobnie jak w pozostałych swoich książkach Basia Sadurska porusza czytelniczki i czytelników. Poruszone, lecz także ukojone atmosferą były osoby, które wzięły udział w spotkaniu. Był czas rozmów autorki i moderatorki, czas pytań i dyskusji, autografów i indywidualnych rozmów.

Zgodnie z tradycją regularnych spotkań z obiema pisarkami w brzeskiej bibliotece odmierzamy już także czas do kolejnego takiego wydarzenia. Tymczasem „Bajka, Bajeczka” czeka na osoby chętne do wypożyczenia w Dziale Dorosłych, a razem z nią pozostałe książki autorki.

Galeria zdjęć

Dystopia Barbary Sadurskiej - spotkanie autorskie w bibliotece w BrzeskuDystopia Barbary Sadurskiej - spotkanie autorskie w bibliotece w BrzeskuDystopia Barbary Sadurskiej - spotkanie autorskie w bibliotece w BrzeskuDystopia Barbary Sadurskiej - spotkanie autorskie w bibliotece w BrzeskuDystopia Barbary Sadurskiej - spotkanie autorskie w bibliotece w BrzeskuDystopia Barbary Sadurskiej - spotkanie autorskie w bibliotece w BrzeskuDystopia Barbary Sadurskiej - spotkanie autorskie w bibliotece w BrzeskuDystopia Barbary Sadurskiej - spotkanie autorskie w bibliotece w BrzeskuDystopia Barbary Sadurskiej - spotkanie autorskie w bibliotece w BrzeskuDystopia Barbary Sadurskiej - spotkanie autorskie w bibliotece w BrzeskuDystopia Barbary Sadurskiej - spotkanie autorskie w bibliotece w BrzeskuDystopia Barbary Sadurskiej - spotkanie autorskie w bibliotece w BrzeskuDystopia Barbary Sadurskiej - spotkanie autorskie w bibliotece w BrzeskuDystopia Barbary Sadurskiej - spotkanie autorskie w bibliotece w BrzeskuDystopia Barbary Sadurskiej - spotkanie autorskie w bibliotece w Brzesku

 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Inspektor Ochrony Danych Małgorzata Kucia
e-mail: ido@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe