Dane kontaktowe

(14) 68-64-300

Email: bibliotekaszczepanow@interia.pl Filia Szczepanów

Biblioteka Publiczna w Szczepanowie mieści się przy Szczepanowskim Rynku na piętrze budynku Publicznego Przedszkola.

Od początku swojego istnienia, czyli już od ponad 65 lat, filia gromadzi i udostępnia literaturę piękną dla dorosłych (polską i obcą), literaturę dla dzieci, popularnonaukową oraz lektury dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalistów i uczniów szkół średnich. Księgozbiór jest stale wzbogacany nowościami wydawniczymi i liczy już ponad 17000 woluminów. W przypadku braku w księgozbiorze poszukiwanej przez czytelnika pozycji, istnieje możliwość sprawdzenia dostępności danego tytułu w pozostałych bibliotekach i zamówienia go.

W ubiegłym 2015 roku w bibliotece zostało zarejestrowanych 523 czytelników, którzy wypożyczyli łącznie 12317 książek i czasopism.

Na miejscu można skorzystać ze zgromadzonego w czytelni filii księgozbioru podręcznego oraz przejrzeć czasopisma. Zarówno książki znajdujące się w czytelni, jak i czasopisma, można wypożyczyć do domu. W chwili obecnej biblioteka dysponuje jedenastoma tytułami czasopism, spośród których można wyodrębnić tytuły prasy zarówno codziennej (Gazeta Krakowska), edukacyjnej (Wiedza i życie), dla dzieci (Kaczor Donald), młodzieży (Victor Gimnazjalista), rozrywkowej (Przyjaciółka, Pani Domu), jak i lokalnej (BIM).

Placówka oferuje 2 stanowiska z bezpłatnym dostępem do Internetu oraz wifi. Czytelnicy mogą również skorzystać z kserokopiarki i urządzenia wielofunkcyjnego (drukarka, skaner, faks).

Biblioteka współpracuje z pobliską Szkołą Podstawową i Przedszkolem.

Filia Biblioteki prowadzi działalność kulturalno-oświatową: lekcje biblioteczne, spotkania autorskie, konkursy, imprezy, wystawki okolicznościowe i tematyczne. Organizuje również warsztaty dla dzieci i młodzieży, zarówno stałe, trwające przez cały rok (jak np. plastyczne – Grupa Twórcze Rączki, literacko-plastyczne – Grupa Bajkozmyślacze, zajęcia rękodzielnicze, głośne czytania), jak i zajęcia cykliczne (takie jak: ferie, wakacje, zajęcia okazjonalne, jak np. Bożonarodzeniowe, walentynkowe, z okazji dnia babci i dziadka). Dodatkowo od 2012 roku w Szczepanowie odbywa się coroczny Dzień Dziecka będący owocem współpracy Biblioteki z lokalnymi władzami i organizacjami.

Galeria zdjęć


 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Inspektor Ochrony Danych Małgorzata Kucia
e-mail: ido@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe