Wieczór z Jarosławem Kretem

Dodano: 4 listopada 2011

W czwartkowy wieczór Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku gościła - Jarosława Kreta, dziennikarza, fotoreportera, podróżnika i znanego prezentera pogody.

Spotkanie było połączone z promocją najnowszej książki autora, która nosi tytuł: „ Mój Egipt”. Niestety książka ta jeszcze nie ukazała się w księgarniach i nie można było jej nabyć po spotkaniu. Jej premiera będzie miała miejsce w sobotę na Targach Książki w Krakowie. Na szczęście dla naszych czytelników i fanów Jarosława Kreta wydawnictwo dostarczyło egzemplarze poprzednich książek: „Planeta według Kreta” i „Moje Indie”, które autor po spotkaniu chętnie podpisywał, pozując również do wspólnych zdjęć.

Tematem przewodnim spotkania był Egipt, ale podróżnik oprócz tradycyjnych elementów egipskiego stroju, zdjęć i anegdot dotyczących historii i kultury tego afrykańskiego kraju przytaczał wspomnienia z wielu swoich poprzednich wypraw do Indii, Syrii, Izraela.

Spotkanie autorskie cieszyło się dużym zainteresowaniem, sala audytoryjna była wypełniona po brzegi. Wszystkim uczestnikom imprezy, dziękujemy za przybycie i zapraszamy do udziału w kolejnych bibliotecznych wydarzeniach.