Zjedź z autostrady życia - znajdź czas dla swojego dziecka

Dodano: 9 maja 2015

W dniu 5 maja 2015 roku w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku odbyło się spotkanie pod hasłem "Zjedź z autostrady życia - znajdź czas dla swojego dziecka", w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Brzesko, ich rodzice oraz zaproszeni goście.

Spotkanie miało na celu zwrócenie uwagi rodziców na to, że warto poświęcić więcej swojego czasu dzieciom, gdyż to owocuje w przyszłości. Uczestnicy mieli również okazję dowiedzieć się o niebezpieczeństwach związanych z użytkowaniem Internetu.

Tydzień przed spotkaniem, każdy uczeń klas od 4 do 6 Szkoły Podstawowej oraz uczniowie Gimnazjum otrzymali zakładki do książek informujące rodziców o spotkaniu, rozdano 2800 takich zakładek.

Na spotkaniu zostało zaprezentowane przedstawienie artystyczne przygotowane przez dzieci z kółka teatralnego "Humorek" ze Szkoły Podstawowej w Jadownikach pt. "Zagubiony czas", które nawiązywało do tematyki całej akcji - zwrócenia uwagi na brak czasu poświęcanego przez rodziców swoim dzieciom.

Po przedstawieniu miało miejsce wystąpienie pani psycholog Katarzyny Citak. Pani psycholog analizowała przyczyny i skutki braku więzi rodzinnych.

W ostatniej części spotkania st.asp. Bogumił Machaj - policjant Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Brzesku, przedstawił niebezpieczeństwa - zagrożenia płynące z korzystania z Internetu.

Na zakończenie Zastępca Burmistrza Jerzy Tyrkiel wręczył nagrody laureatom konkursu plastycznego pt. "Ja i moja rodzina w czasie wolnym".

Na konkurs wpłynęło 118 prac plastycznych wykonanych różnorodnymi technikami.

Wystawę prac można oglądać w holu Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku.

W dwóch kategoriach nagrodzono łącznie 9 uczestników

KATEGORIA I: uczniowie klas IV- VI ze szkół podstawowych

I miejsce Sławomir Bełżek kl. IV Publiczna Szkoła Podstawowa w  Mokrzyskach
II miejsce Dominika Czernecka kl. IV Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 Jadownikach