Dżok, Baltic i Kaktus

Dodano: 16 kwietnia 2013

10 kwietnia z uczniami klas pierwszych z PSP nr 3 spotkała się Barbara Gawryluk. Pani Barbara jest absolwentką filologii szwedzkiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracuje jako dziennikarka Radia Kraków i tłumaczka. Naszym najmłodszym czytelnikom jest znana głównie jako autorka pełnych ciepła i humoru książek dla dzieci. Jej książki cieszą się dużą popularnością wśród dzieci. Kilka z nich figuruje na Złotej Liście Fundacji ABC, a powieść Zuzanka z Pistacjowego domu otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Historie jakie opisuje są zabawne, ale poruszają zarazem trudne i ważne dla młodych czytelników problemy.

Pani Barbara osobiście czytała fragmenty swoich książek: Dżok, Baltic, pies, który płynął na krze i  Kaktus dobry pies, a następnie razem z dziećmi dyskutowała o przygodach „psich” bohaterów. Czytelników bardzo zainteresowała historia psa Dżoka, który żył naprawdę w Krakowie. Pisarka zachęcała, aby podczas zwiedzania Krakowa obejrzeć pomnik poświęcony Dżokowi - jako uhonorowanie jego psiej wierności. Na koniec odpowiadała na mnóstwo pytań zadawanych przez dzieci.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, a kolejka po dedykację na zakupionych wcześniej książkach była bardzo dłuuuuga.

Spotkanie z Barbarą Gawryluk było inauguracją Brzeskich Dni Książki – tradycyjnych już spotkań i lekcji bibliotecznych dla uczniów szkół podstawowych i dzieci przedszkolnych.

Galeria zdjęć

Dżok, Baltic i KaktusDżok, Baltic i KaktusDżok, Baltic i KaktusDżok, Baltic i KaktusDżok, Baltic i KaktusDżok, Baltic i KaktusDżok, Baltic i KaktusDżok, Baltic i KaktusDżok, Baltic i KaktusDżok, Baltic i KaktusDżok, Baltic i KaktusDżok, Baltic i KaktusDżok, Baltic i KaktusDżok, Baltic i KaktusDżok, Baltic i KaktusDżok, Baltic i KaktusDżok, Baltic i Kaktus

 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe