Legendy regionu brzeskiego

Dodano: 27 maja 2014

Przygotowania do pokazów regionalnych legend już trwają. Dzisiaj pod okiem pani Anny Serwin (plastyk, autorka scenografii dla Grupy Teatralnej działającej przy parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku, opiekun świetlicy parafialnej) wykonaliśmy scenografię niezbędną dla młodzieży prezentującej legendy. Zdjęcia z naszych warsztatów scenograficznych zamieszczamy poniżej. A już teraz zapraszamy do udziału w tym nietypowym wydarzeniu. 4 czerwca o godz. 10:00 plac przed biblioteką zaroi się od postaci z regionalnych legend. Spotkać tam będzie można maszkarę brzeskiej sprawiedliwości, pannę zaklętą na zamku, diabła którego oszukał sprytny kowal z Jadownik i szereg innych postaci.

Skąd takie nagromadzenie fantastycznych stworów?

To nasz sposób na promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W ostatnim tygodniu maja ulicami Brzeska przeszedł Bajkowy Korowód Biblioteczny, a w pierwszym tygodniu czerwca zaprezentujemy każdemu zainteresowanemu bogactwo naszych legend regionalnych. Sześć grup gimnazjalistów z PG nr 1 zaprezentuje w formie teatru ulicznego z wykorzystaniem scenek dramatycznych i pantomimy treść legend z Iwkowej, Jadownik i Brzeska.

Tym wielostrumieniowym sposobem będziemy zachęcać uczniów szkół podstawowych oraz wszystkich przechodniów do czytania - szczególnie czytania książek o regionie brzeskim.

Legendy regionu brzeskiegoLegendy regionu brzeskiego