Akwarele z Cannes

Dodano: 27 listopada 2014

Znana w Brzesku artystka tworząca zarówno w Polsce jak i w południowej Francji - Krystyna Baniowska-Stąsiek była wczoraj gościem brzeskiej biblioteki. W sali wystawienniczej zaprezentowano jej barwne akwarele.

Krystyna Baniowska-Stąsiek jest absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studiowała pedagogikę artystyczną na Wydziale Sztuk Pięknych. W roku 1968 uzyskała dyplom w dziedzinie grafiki artystycznej. W latach 1976-96 pracowała na stanowisku dyrektora Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie, oraz współpracowała z tarnowskim Oddziałem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Realizowała projekty Ministerstwa Kultury i Sztuki w zakresie zagranicznej promocji sztuki polskiej i tarnowskiej. Od 1996 roku jest na emeryturze, zajmuje się twórczością własną, kolekcjonerstwem, organizacją wystaw w galeriach, oraz aukcjami tematycznymi. Ponadto przez okres trzech lat pracowała, jako wolontariusz w Kazimierzu nad Wisłą, gdzie opiekowała się domem Marii i Jerzego Kuncewiczów - Kuncewiczówka. Od roku 2000 mieszka we Francji, dzieląc swój czas na realizację planów w Polsce i Francji.

Od 2002 roku corocznie organizuje międzynarodowy plener malarski "Sacrum" w Tuchowie, oraz plenery związane z różnymi regionami ziemi tarnowskiej.

Artystka pełna energii i zapału do pracy opowiadała o swojej pracy w Polsce i w Cannes, oraz prezentowała swoje plany zawodowe. Przybyła rodzina, przyjaciele i sympatycy artystki mieli okazję zobaczyć ją przy pracy dzięki prezentacji filmu Lecha Ledeckiego. Atrakcją wieczoru było losowanie wśród uczestników dwóch akwarel.

Wystawę można oglądać do 15 stycznia 2015 r. w godzinach pracy biblioteki. Prace eksponowane na wystawie można zakupić.

Akwarele z CannesAkwarele z CannesAkwarele z CannesAkwarele z CannesAkwarele z CannesAkwarele z CannesAkwarele z CannesAkwarele z Cannes