Piękno polskiego krajobrazu w malarstwie Józefa Mularczyka

Dodano: 14 kwietnia 2015

Kolejna wystawa w RCKB, której wernisaż odbył się 9 kwietnia 2015 r. prezentuje twórczość malarską Józefa Mularczyka, a dokładnie pejzaże z lat 1970-2005.

Szczególnej atmosfery temu wydarzeniu artystycznemu dodała obecność najbliższej rodziny nieżyjącego już artysty. Prezentacji jego sylwetki i przedstawianych dzieł dokonał syn, Maciej Mularczyk, który w ciepły sposób opowiadał o swym ojcu nie tylko jako o artyście ale i człowieku. Wszyscy zgromadzeni mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek z jego życia, m.in. o budzącym się zamiłowaniu do sztuki a w szczególności do polskiego krajobrazu. W eksponowanych obrazach artysta oddaje urok najpiękniejszych zakątków Polski. Ich tematyka obfituje m.in. w motywy tatrzańskie i morskie. Józef Mularczyk był wszechstronnym twórcą, fascynował się także teatrem, muzyką, turystyką. Nie tylko malował ale również budował instrumenty muzyczne, projektował i wykonywał meble artystyczne.

Wystawę zorganizowaną przy współpracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej i Miejskiego Ośrodka Kultury można oglądać w RCKB do 19 maja 2015 r. Serdecznie zapraszamy.