Słowa niosą uśmiech - spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

Dodano: 13 października 2015

6 października w brzeskiej Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem - autorem pełnych optymizmu i humoru książek dla dzieci młodszych i starszych. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z PSP nr 2 w Brzesku.

Marcin Pałasz, jak sam o sobie mówi, nie potrafi być człowiekiem poważnym, stąd też wszystkie jego książki bawią i to nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Podczas spotkania, autor opowiadał o swoich książkach, mówił o tym, co jest inspiracją do ich tworzenia. Wspomniał też o próbach napisania prawdziwego horroru, z którego i tak ostatecznie wyszła komedia. Nie na próżno więc życiowe motto pisarza brzmi "Słowa niosą uśmiech". Pan Marcin opowiedział również historię przyjaźni ze swoim psem Elfem, który stał się bohaterem kilka wydanych już książek. Powieść Sposób na Elfa otrzymała wyróżnienie w konkursie literackim IBBY Książka Roku 2012, natomiast w 2013 otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.

Spotkanie upłynęło w niezwykle miłej i pełnej śmiechu atmosferze. Dzieci zadawały także mnóstwo pytań, na które gość udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Na zakończenie autor podpisywał swoje książki. Kolejka do podpisów była całkiem spora.