Wieczór poetycki Józefa Barana

Dodano: 8 kwietnia 2016

5 kwietnia 2016 roku odbył się wieczór poetycki Józefa Barana połączony z promocją jego najnowszego tomiku poezji "Szczęście w czapce niewidce i 99 nowych wierszy", który prezentuje wiersze zebrane z ostatnich pięciu lat.

Pochodzący z Borzęcina poeta pisze od ponad 40 lat. Jego poezję odkrył Artur Sandauer, a  pierwszy tomik poezji Józefa Barana ukazał się w Wydawnictwie Literackim w 1974 roku.

Spotkanie rozpoczął krótki montaż poetycko-muzyczny przygotowany przez Ewelinę Stępień - instruktora Miejskiego Ośrodka Kultury.

Poecie towarzyszył zafascynowany jego wierszami znawca literatury Marek Karwala -prof. dr hab. Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, który czytane przez samego poetę utwory uzupełniał ciekawym komentarzem.

W spotkaniu brali udział sympatycy twórczości Józefa Barana. Jego poezja towarzyszy im od wielu lat, starają się uczestniczyć we wszystkich spotkaniach organizowanych przez Bibliotekę.