Teatr Otwarty w RCKB w Brzesku

Dodano: 8 grudnia 2011

7 grudnia w RCKB w Brzesku miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Na zaproszenie brzeskiej biblioteki przyjechał do naszego miasta krakowski Teatr Otwarty, aby zaprezentować przedstawienie „Co Ci mogę dać Święty Mikołaju”. Salę audytoryjną wypełniły po brzegi dzieci przedszkolne z Brzeska i Szczepanowa. Najmłodsi widzowie bawili się znakomicie. Spektakl był dla przedszkolaków wspaniałą przygodą, przede wszystkim dlatego, że sami mogli aktywnie uczestniczyć w „tworzeniu” przedstawienia poprzez udział w zabawach, zagadkach i konkursach. Jak przystało na „mikołajkową” tradycję nie mogło zabraknąć dla milusińskich także prezentów – cukierków, którymi Mikołaj i jego pomocnicy częstowali dzieci. Zabawa była znakomita, a na zakończenie każda grupa przedszkolna miała okazję zrobić sobie pamiątkową fotografię razem z Mikołajem. Impreza została sfinansowana przez UM w Brzesku ze środków profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom.