Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!

Dodano: 8 czerwca 2016

4 czerwca 2016 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku wzięła udział w II ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek i była otwarta dla swoich użytkowników do późnych godzin nocnych.

Na wszystkich zainteresowanych czekały liczne atrakcje, m.in. kiermasz książki, warsztaty "Z tabletem w podróży", zajęcia dla najmłodszych: "Podróż super pojazdami", "Balonowo-wodne eksperymenty", gra terenowa, gry planszowe, kalambury, warsztaty decoupagu, zwiedzanie Biblioteki, spotkanie z podróżnikiem Leszkiem Szczasnym.

Brzeską NOC rozpoczął kiermasz książki, prowadzony przez wolontariuszy z PG nr 1 w Brzesku i ich opiekunów: panią Małgorzatę Grabarz i panią Małgorzatę Kołodziej-Siciarz oraz bibliotekarzy z filii PiMBP.

Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały rakiety kosmiczne, a w trakcie magicznych eksperymentów maluchy zrozumiały zjawiska, które towarzyszą im na co dzień. Zdziwienie i uśmiechy nieustannie malowały się na ich buziach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty prowadzone przez panią Iwonę Tomasik, na których uczestnicy mieli okazję nauczyć się techniki zdobniczej - decoupagu.

Równie atrakcyjna okazała się gra miejska. Wędrówka ulicami miasta była nie tylko dobrą zabawą, ale również okazją do poznania historii, zabytków Brzeska oraz licznych ciekawostek związanych z miastem. Gra została przygotowana przez brzeskich bibliotekarzy przy współpracy z panią Izabelą Kobyłczyk. Wyniki

Miłośnicy podróży w trakcie spotkania z Leszkiem Szczasnym mogli przenieść się do serca Afryki - Ruandy. Żywiołowa relacja podróżnika została wzbogacona slajdowiskiem "Ruandka w Afryce, czyli z piekła do raju" będącym wynikiem jego 3,5 tygodniowej wyprawy.

Dla wszystkich chętnych, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać Biblioteki w nowym budynku przygotowaliśmy Nocne zwiedzanie.

W akcji NOC BIBLIOTEK uczestniczyło ok. 470 osób.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy oraz wszystkim, którzy wzięli w niej udział. Na kolejną NOC zapraszamy w przyszłym roku.

Galeria zdjęć

Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!Pierwsza brzeska NOC BIBLIOTEK za nami!

 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Inspektor Ochrony Danych Małgorzata Kucia
e-mail: ido@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe