Piękny finał V Miesiąca Papieskiego

Dodano: 29 października 2016

W piątkowy wieczór 28 października zakończyliśmy V Miesiąc Papieski organizowany w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku. Dzięki wspaniałemu koncertowi "Śladami wymagającej miłości" w wykonaniu Chóru Gaudium zyskał on wyjątkową oprawę. Chór powstał z inicjatywy Iwony Mikołajek i Andrzeja Gicali. Działa przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku od 2011 roku, koncertuje z dużym powodzeniem i wieloma sukcesami.

Koncert "Śladami wymagającej miłości" obfitował w liczne fragmenty przemówień Jana Pawła II prowadząc publiczność po śladach Jego pontyfikatu, przypominając ważne przesłania nauki Papieża-Polaka. Wychowanie do wolności, prawda słowa, znaczenie kultury w życiu człowieka to tylko niektóre zagadnienia przywołane w trakcie koncertu.

Utwory wykonywane przez chórzystów w pięknej oprawie muzycznej oparto m.in. na tekstach św. Augustyna i św. Siostry Faustyny. Koncert stał się również okazją do podsumowania pięciu lat działalności Chóru Gaudium.

Zgromadzona na widowni publiczność uległa wzruszającej i ciepłej atmosferze nagradzając artystów gromkimi brawami i owacją na stojąco. Nie zabrakło również utworu na bis.

Dziękujemy wszystkim artystom za poświęcony czas i trud włożony w przygotowanie koncertu, który uświetnił obchody tegorocznego Miesiąca Papieskiego, życząc wielu sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.