Kolaże i malarstwo

Dodano: 27 lutego 2018

22 lutego 2018 r. w brzeskiej Bibliotece odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Michela Meyera oraz "Wycinanek" Krystyny Baniowskiej-Stąsiek.

Artystka zaprezentowała ponad 100 kolaży, które podzieliła na różne cykle tematyczne. Są to wycinki z prasowej makulatury, które prowokują do zainteresowania się otaczającym nas światem a szczególnie codziennością, w której każdego dnia uczestniczymy. Jak sama mówi: "Te skrawki papieru to niewyczerpane źródło metafor, przeniesień w swobodną kompozycję. Świat się rozprasza i skleja, kusi obfitością, kaleczy wojną."

Wystawie "Wycinanek" towarzyszą prace mieszkańca francuskiej Prowansji - Michela Meyera, które w lirycznej, nastrojowej i abstrakcyjnej formie przedstawiają pejzaże Francji. Jego obrazy są pełne dynamicznych form, bogate w subtelne rozproszone światło i nasycone kolorem.

Wernisaż uświetnił występ wokalno-muzyczny Marcina Guzika, który swoją muzyką i wykonywanymi utworami wprowadził publiczność w nastrojowy klimat tego wieczoru.

Wystawę można oglądać do 20 kwietnia b.r. w sali wystawienniczo-odczytowej od poniedziałku do piątku godzinach od 8.00 do 15.00. Chętnych serdecznie zapraszamy.


Galeria zdjęć

Kolaże i malarstwoKolaże i malarstwoKolaże i malarstwoKolaże i malarstwoKolaże i malarstwoKolaże i malarstwoKolaże i malarstwoKolaże i malarstwoKolaże i malarstwoKolaże i malarstwo

 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Inspektor Ochrony Danych Małgorzata Kucia
e-mail: ido@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe