XVI Aukcja Prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brzesku

Dodano: 25 maja 2018

23 maja 2018 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku odbyła się XVI Aukcja prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brzesku.

Imprezę rozpoczął występ warsztatowej grupy teatralnej "Szał Dzika", która zaprezentowała spektakl muzyczno-wokalny z elementami pantomimy, pt.: "Niepodległa rozśpiewana". Następnie dyrektor małopolskiego oddziału PFRON Marta Mordarska wręczyła kierownikowi WTZ - Edwardowi Pabianowi kluczyki do nowego samochodu dla uczestników Warsztatu. 9-cio osobowy bus został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 80 tyś. zł., w ramach "Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III".

Po uroczystym przekazaniu i poświęceniu samochodu, burmistrz Grzegorz Wawryka, dyrektor PFRON - Marta Mordarska oraz dr, Maria Kędziora przecięli wstęgę na samochodzie.

Aukcja prac zakończyła się jak zwykle sukcesem, dzięki licytacji prac udało się zebrać blisko 21 tys. złotych. Najwyżej wylicytowaną pracą była mozaika "Czarna Madonna" - Katarzyny Curyło z pracowni rysunku na szkle i witrażu, którą wylicytowano za 850 zł. 350 prac przygotowanych na aukcję były wyeksponowane wcześniej w sali wystawienniczej już od 15 maja.

Szczegóły: http://www.wtzbrzesko.pl/aktualnosci/557-xvi-aukcja-prac-uczestnik%C3%93w-warsztatu-terapii-zaj%C4%98ciowej-w-brzesku