Chętnie odwiedzane Centrum

Dodano: 4 sierpnia 2011

Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne działa od 25.czerwca i już w pierwszym tygodniu, w czasie Dni Otwartych odwiedziło je kilka tysięcy osób zwiedzających budynek i wystawę Eugeniusza Molskiego.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna - w przeciągu zaledwie 25 dni pracy, zanotowała 8138 odwiedzin, co w przeliczeniu na każdy dzień pracy daje średnio 325 użytkowników korzystających z różnych form udostępniania zbiorów bibliotecznych jak i zasobów Działu Multimedialnego. W podanym okresie zarejestrowano 725 nowych czytelników i wypożyczono 9157 książek i czasopism.

Z różnych materiałów udostępnianych prezencyjnie w Czytelniach Działu Dorosłych, Oddziale dla Dzieci oraz Dziale Multimedialnym skorzystało łącznie 3261 użytkowników. Na miejscu udostępniono 8320 różnorodnych materiałów, zarówno książek, czasopism bieżących, zbiorów regionalnych jak i gier edukacyjnych, filmów oraz nagrań muzycznych.

Tradycyjnie jak co roku Oddział Dla Dzieci przygotował interesującą wakacyjną ofertę dla dzieci i młodzieży spędzających wolny czas w mieście. W wakacyjne wtorki, środy i piątki w godzinach 10:00-12:00 organizowane są zajęcia w ramach Wakacyjnej Akademii Filmowej. Dzieci mogą również korzystać z Internetu oraz specjalnie dla niech przygotowanych gier przygodowo-edukacyjnych. Pracownicy Oddziału przygotowali dla najmłodszych czytelników serie spotkań w ramach trzech cykli tematycznych: literacko-filmowo-plastyczne "Wakacje pełne przebojów. Hity książkowe i hity filmowe”, „Sierpień z Harrym Potterem” oraz „Scooby-Doo i Ty zostań detektywem”. Odbyło się już ponad 20 spotkań tematycznych. Przebieg dotychczasowych spotkań obrazują zamieszczone poniżej zdjęcia.

Dla dorosłych czytelników zorganizowano 27.06.2011 spotkanie autorskie z dr Małgorzatą Borecką-Musiał, pt. „Antypody - do góry nogami” połączone z prezentacją multimedialną poświęconą Australii. W spotkaniu wzięło udział około 70 osób.

22.lipca gościem RCKB była Agnieszka Perepeczko, autorka książki „Strzał w dziesiątkę, czyli 10 lat młodsza w 10 dni”. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział około 80 osób.

W sierpniu organizowany jest kurs komputerowy dla seniorów. W środę 3.sierpnia odbyło się spotkanie organizacyjne dla uczestników. Zakończenie pierwszej edycji planowane jest na połowę września. Chętnych do udziału w kolejnej - jesiennej edycji kursu komputerowego, prosimy o zgłaszanie się w Dziale Dorosłych.

Na wrzesień przewidziane jest utworzenie Dyskusyjnego Klubu Książki, a także spotkania w ramach XXI Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej.