Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!

Dodano: 11 kwietnia 2019

Jest taka jedna noc w roku, którą warto spędzić w Bibliotece. W tą noc Biblioteka tętni życiem do późnych godzin nocnych, a między regałami można spotkać śpiące dzieci... To Noc z Andersenem - międzynarodowa akcja promująca czytanie, organizowana z okazji Dnia Książki Dziecięcej oraz rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena. Oddział dla Dzieci już po raz szósty zorganizował takie całonocne spotkanie.

W piątkowy wieczór, 5 kwietnia, można było zobaczyć niecodzienny widok - grupa 26 czytelników z plecakami, śpiworami, kocami i karimatami, wchodziła do Biblioteki, aby wziąć udział w Nocy z Andersenem.

Wszystkich miłych gości przywitała Karina Legutek - dyrektor PiMBP w Brzesku, która życzyła dzieciom dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Tym razem tematem przewodnim imprezy był starożytny Egipt. W trakcie nocy na grupę najlepszych czytelników czekało wiele atrakcji. Pierwszą z nich był wyśmienity tort i chóralne odśpiewanie Sto lat! (a właściwie trzysta lat) Andersenowi. Kolejną niespodzianką było filmowe spotkanie z Księciem Egiptu. Później nadszedł czas na kolecję i wyczekiwaną przez wszystkich pizzę. Podążając dalej w duchu egipskiej przygody przygotowaliśmy również warsztaty kulinarne, w trakcie których uczestnicy upiekli egipskie słodkości Bausbouse i Ghorayeba. Dzieci miały okazję także wykazać się swoją kreatywnością podczas specjalnie zorganizowanych zajęć plastycznych. Żeby tradycji stało się zadość, podczas egipskiej ?Nocy z Andersenem? nie zabrakło zagadek, łamigłówek i krzyżówek, które są uwielbiane przez dzieci. Mimo zmęczenia humory dopisywały wszystkim uczestnikom, nawet późna pora nie zniechęcała do zabawy. Emocje zaczęły opadać dopiero późno w nocy, gdy dzieci zaczęły szykować się do snu pomiędzy bibliotecznymi regałami. Noc w Bibliotece zakończyła się pysznym śniadaniem w sobotę o godz. 8.00. Każdy uczestnik otrzymał zaszczytny Dyplom Egiptologa oraz drobny upominek.

Dziękujemy naszym darczyńcom bez których Noc z Andersenem nie mogłaby się odbyć. W szczególności Pizzerii Al Vulcano za ufundowanie pizzy, cukierni Filipek za wspaniały tort, Piekarni Halik za świeżutkie drożdżówki na śniadanie, a firmom Granit, Śnieżka i Big Pen, za ufundowanie upominków dla uczestników imprezy.

Galeria zdjęć

Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!Egipska Noc z Andersenem w Oddziale dla Dzieci!

 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe