Dzień Kwiatka pełen gier bibliotecznych

Dodano: 6 maja 2019

Dnia 4 maja 2019 roku w Szczepanowie odbyła się pierwsza edycja Święta Kwiatka. Pracownice Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Brzesku wzięły udział w wydarzeniu w ramach realizowanego projektu "Raz, dwa, trzy - czas książki i gry!".

Stoisko biblioteczne pełne było pudełek z grami planszowymi, a zainteresowane były zarówno dzieci jak i dorośli. Planszówki przeżywają obecnie swój renesans. W końcu to świetny sposób na rodzinne spędzanie czasu i integrację. Projekt "Raz, dwa, trzy - czas książki i gry!" ma na celu promowanie literatury za pomocą gamifikacji. Udział w festynie pozwolił na szersze promowanie nie tylko oferty bibliotecznej (tak! Można w bibliotece zagrać w gry planszowe), ale również literatury - graliśmy m.in. w Detektywa Pozytywkę na tropie.

Oprócz gier - naszego gwoździa programu, bibliotekarki prowadziły warsztaty z modelowania kwiatów z baloników, oraz ozdabiały małe twarzyczki motywami kwiatowymi.