"...Ta droga moja - żyć - cierpieć - i tworzyć..." - Powiatowy Konkurs Recytatorski poezji Juliusza Słowackiego.

Dodano: 3 grudnia 2019

28 listopada 2019 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski poezji Juliusza Słowackiego.

Konkurs zorganizowany został z okazji 210 rocznicy urodzin i 170 rocznicy śmierci poety dla uczniów z klas VII i VIII szkół podstawowych.

Występy młodych recytatorów oceniła komisja w składzie:
Janina Mika - przewodnicząca komisji
Karina Legutek - dyr. PiMBP w Brzesku
Bernadeta Klimek - kier. Oddziału dla Dzieci w Brzesku.

Po wysłuchaniu recytacji wierszy 19 uczestników konkursu, jury wyłoniło następujących laureatów, którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe:

• I miejsce - Anna Gofron ( PSP w Borzęcinie Dolnym),
  • II miejsce - Kamila Chamioło (PSP nr 2 Jadowniki),
  • III miejsce - Wiktoria Imiołek (ZS-P Bielcza) oraz Gabriela Kurzydło (PSP Iwkowa)

Jurorzy przyznali także cztery wyróżnienia, które otrzymali:

• Amelia Koczwara (PSP nr 2 Jadowniki),
  • Patrycja Nowak (PSP w Kątach),
  • Zuzanna Skwarło (PSP Czchów),
  • Franciszek Osyba (PSP nr 3 Brzesko)

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania oraz książki. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez PiMBP w Brzesku. Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.