Wesołe spotkania z Kicią Kocią!

Dodano: 10 grudnia 2019

W dniach od 30 listopada do 6 grudnia nasza Biblioteka zorganizowała cykl spotkań dla dzieci z Kicią Kocią, czyli bohaterką książeczek autorstwa Anity Głowińskiej stworzonych z myślą o najmłodszych.

Seria książeczek o Kici Koci opowiada o rezolutnej kotce i jej przyjaciołach. Kicia uwielbia podróżować, poznawać świat, uczy się także, jak postępować w codziennym życiu. Informacja o tym, że Kicia Kocia odwiedzi naszą Bibliotekę, wzbudziła ogromne zainteresowanie. Zorganizowaliśmy dodatkowe zapisy dla naszych najmłodszych czytelników wraz z rodzicami. W tym niecodziennym spotkaniu uczestniczyły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1, Publicznego Przedszkola nr 10 im. Jana Pawła II z Oddziałem Integracyjnym w Brzesku, a w dzień św. Mikołaja przyjechały dzieci z "Ochronki" Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Niepublicznego Przedszkola w Jasieniu. Nasza bohaterka miała też wyjazdowe spotkania, które odbyły się w Mokrzyskach, Szczepanowie i Porębie Spytkowskiej.

Spotkaniom Kicią Kocią towarzyszyła dobra zabawa połączona z tańcem, śpiewem, mnóstwem rozdanych uścisków i przybijanych piątek. Najmłodsi pasjonaci i czytelnicy mogli z nią porozmawiać, przytulić się i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Cykl spotkań opierał się również na nauce i poznawaniu zasad życiowych, którymi powinniśmy się kierować w życiu, będących przesłaniem kolorowych książeczek. Wydarzenie było również okazją do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych. Dzieci przejęte i z wypiekami na twarzy przynosiły dla Kici Koci zrobione przez siebie laurki. Wiele słów uznania nasz Gość otrzymał również od rodziców, którzy wraz ze swoimi pociechami przyjechali na to spotkanie.

Kto wie, może Kicia Kocia jeszcze nas odwiedzi?

Wesołe spotkania z Kicią Kocią!Wesołe spotkania z Kicią Kocią!Wesołe spotkania z Kicią Kocią!Wesołe spotkania z Kicią Kocią!Wesołe spotkania z Kicią Kocią!Wesołe spotkania z Kicią Kocią!Wesołe spotkania z Kicią Kocią!Wesołe spotkania z Kicią Kocią!Wesołe spotkania z Kicią Kocią!Wesołe spotkania z Kicią Kocią!Wesołe spotkania z Kicią Kocią!Wesołe spotkania z Kicią Kocią!Wesołe spotkania z Kicią Kocią!Wesołe spotkania z Kicią Kocią!Wesołe spotkania z Kicią Kocią!Wesołe spotkania z Kicią Kocią!Wesołe spotkania z Kicią Kocią!