Dodano: 11 grudnia 2019

25 listopada Pluszowy Miś ma swoje święto. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

Jak co roku świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji brzeską bibliotekę odwiedziły: dzieci z Przedszkola Król Maciuś Pierwszy, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi, dzieci uczęszczające na świetlicę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, dzieci z Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 4 im Jana Brzechwy , Publicznego Przedszkola nr 9 im. Marii Kownackiej ,dzieci z Publicznego Przedszkola nr 10 im. Jana Pawła II z Oddziałem Integracyjnym w Brzesku, Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej, Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedzieliskach oraz Publicznego Przedszkola nr 3 w Brzesku.

Zajęcia oparte były na prezentacji multimedialnej, dzięki której dzieci poznały historię pluszowego misia oraz związane z  tą zabawką ciekawostki. Podczas tej misiowo - literackiej podróży dzieci przypomniały sobie najbardziej znane i lubiane misie świata. Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością bajek i bez trudu radziły sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami. W trakcie spotkań nie zabrakło świetnej zabawy z pluszakami i misiowych zajęć plastycznych.

Zapraszamy już za rok na kolejne urodziny Misia!