Koncert jubileuszowy Grupy Teatralnej GT w PiMBP w Brzesku

Dodano: 28 stycznia 2020

Wydarzenie zorganizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku i panią Agatę Podłęcką, która kieruje Grupą Teatralną GT, stanowiło podsumowanie 25 lat pracy artystycznej GT oraz wieloletniej współpracy i 5 lat poezjowania w PiMBP w Brzesku. Podczas jubileuszowego koncertu młodzi artyści zaprezentowali świąteczny program słowno-muzyczny. Soliści i chór GT dyrygowany przez Krzysztofa Szydłowskiego i Krzysztofa Musiała wykonywali kolędy i pastorałki należące do repertuaru grupy. Koncertowi towarzyszyła także wystawa fotografii dokumentujących działalność Grupy Teatralnej GT. Gościem specjalnym gali był natomiast działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku zaprzyjaźniony z GT kabaret "Sprawa Drugorzędna".

Podczas 25 lat działalności GT pod opiekuńczymi skrzydłami brzeskiej animatorki i poetki Agaty Podłęckiej znalazło się ponad 800 dzieci i młodzieży, którzy spędzony na próbach, spektaklach, spotkaniach czy wakacyjnych obozach czas wspominają z ogromnym sentymentem. Koncert jubileuszowy był także okazją do ponownego występu dawnych członków Grupy Teatralnej GT i wynikających stąd wielu wzruszających momentów. Przez 25 lat swojego istnienia GT wystawiło ponad 80 przedstawień, w tym przygotowywanych co roku jasełek i spektakli poświęconych Janowi Pawłowi II.

Gala jubileuszowa była nie tylko wydarzeniem artystycznym na najwyższym poziomie, ale także pełnym wzruszeń i ciepła spotkaniem. Jak podkreślała Agata Podłęcka przez te 25 lat działalności Grupa Teatralna stała się jej drugim domem, a współtworząca ją młodzież jej dziećmi. Jeszcze przed rozpoczęciem koncertu pani Agata złożyła podziękowania i wręczyła pamiątkowe upominki osobom, które od lat okazują jej wsparcie w realizacji inicjatyw grupy GT. Na zakończenie spotkania serdeczne gratulacje, życzenia i podziękowania wraz z kwiatami i upominkami na ręce Agaty i Piotra Podłęckich za ich zaangażowanie i heroiczną pracę na rzecz brzeskiej młodzieży i lokalnej kultury złożyli także przedstawiciele różnych instytucji, samorządu oraz byli i obecni członkowie Grupy Teatralnej.

Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności, widownia wypełniła Salę Audytoryjną RCKB i entuzjastycznie uczestniczyła w występach artystów. Obchody tego wyjątkowego jubileuszy przebiegły w bardzo uroczystej, ale zarazem ciepłej i przyjacielskiej atmosferze.