Od października w brzeskiej bibliotece po raz kolejny rusza akcja "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK". Zapraszamy!

Dodano: 29 września 2020

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku zaprasza do udziału w ogólnopolskim projekcie „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”. Akcja, podobnie jak w latach poprzednich, przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, które są czytelnikami biblioteki.

W projekcie może uczestniczyć każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat, które jest czytelnikiem biblioteki lub zechce się do niej zapisać. Wystarczy z rodzicami odwiedzić bibliotekę brzeską lub którąkolwiek z jej filii (Mokrzyska, Szczepanów, Jadowniki, Poręba Spytkowska, Okocim) i wypożyczyć przynajmniej jedną książkę. W prezencie dziecko otrzyma Wyprawkę czytelniczą, a w niej m.in. książkę „Pierwsze czytanki dla...”, kolorową zakładkę, kostkę do złożenia oraz Kartę Małego Czytelnika – pięknie zaprojektowaną kartę biblioteczną do kolekcjonowania naklejek. Podobnie jak w poprzednich dwóch edycjach programu za każdą następną wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem co najmniej jednej książki z księgozbioru dla dzieci, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu dyplom potwierdzający jego zaangażowanie czytelnicze. W wyprawce przewidziano również coś dla rodziców; broszurę informacyjną o korzyściach dla rozwoju dziecka wynikających z codziennego czytania dzieciom.

Głośne czytanie dzieciom od najmłodszych lat rozwija je wszechstronnie; pobudza ich wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, poszerza wiedzę i rozwija intelektualnie. Poświęcone dziecku tylko 20 minut dziennie jest nie do przecenienia, wzmacnia jego poczucie wartości, buduje niepowtarzalną więź z rodzicem.

Kampania realizowana jest przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami publicznymi i dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zapraszamy do udziału w programie!

Od października w brzeskiej bibliotece po raz kolejny rusza akcja