Podsumowanie akcji "W 2020 będę czytać więcej książek..."

Dodano: 4 stycznia 2021

Rok temu o tej porze podjęliśmy z naszymi Czytelnikami wyzwanie, dla niektórych być może było to także ich noworoczne postanowienie. W ramach akcji „W 2020 będę czytać więcej książek...” bibliotekarze dbali o to, by zawsze czekały jakieś nietuzinkowe rekomendacje, wyławiając z księgozbioru ciekawe pozycje w ramach comiesięcznych wystawek tematycznych, zaś Czytelnicy chętnie zaglądali na nasze stoliki i regały, biorąc udział w zabawie.

W akcji PiMBP w Brzesku wzięły udział nie tylko Wypożyczalnie Działu Dorosłych i Oddziału dla Dzieci, ale także filie biblioteczne. Pomimo dwukrotnego zamknięcia bibliotek oraz licznych zmian funkcjonowania wynikających z obostrzeń sanitarnych, cel, jakim była promocja czytelnictwa został osiągnięty – wypożyczono tysiące książek, także tych czasami trochę zapomnianych, a nasi Czytelnicy, jak mamy nadzieję, zakończyli rok z poczuciem, że udało im się w ciągu ostatnich miesięcy przeczytać więcej książek.

Podczas trwania akcji „W 2020 będę czytać więcej książek...” polecaliśmy m.in. literaturę skandynawską, książki podróżnicze, kryminały, serie wydawnicze czy książki o tematyce zimowej i świątecznej. Nie zabrakło jednak także swoistych zabaw czytelniczych – z okazji walentynek czekała „Randka w ciemno z książką”, w marcu w nawiązaniu do Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzny polecaliśmy książki wybrane „dla niej” i „dla niego”, zaś w październiku zagraliśmy w „Książkową grę w kolory”.

Poniżej prezentujemy wszystkie plakaty promujące poszczególne odsłony akcji. Już niedługo ujawnimy także, co szykujemy na 2021 rok!