Na balu karnawałowym w przedszkolu

Dodano: 25 lutego 2021

28 stycznia zostaliśmy zaproszeni na wyjątkową lekcję biblioteczną do przedszkola nr 1 w Brzesku. Znaleźliśmy się w samym środku karnawałowego balu. Sala przedszkolna zamieniła się w balową, pełną balonów i kolorowych serpentyn z bibuły. Dzieci wcieliły się w baśniowe postacie; we wróżki, rycerzy, księżniczki i innych popularnych bohaterów.

Tematem naszych zajęć była tradycja karnawału w Polsce oraz to, w jaki sposób jest on obchodzony w innych krajach. Podczas spotkania dzieci „podróżowały” do Rio w Brazylii, żeby zobaczyć najsłynniejszy karnawał na świecie, który co roku przyciąga kilka milionów turystów. Zachwycały się kolorowymi strojami i muzyką południowoamerykańską. Następnie przenieśliśmy się do Wenecji, gdzie bez trudu rozpoznały, jedyne w swoim rodzaju weneckie maski. Zrobione zazwyczaj z gipsu, rzadziej porcelany, są zwykle ozdobione złoceniami, cekinami i koronką. Dodatkową atrakcją podczas zajęć była możliwość przymierzenia prawdziwej maski z Wenecji. Zakończeniem spotkania była wspólna zabawa połączona z konkursami dla dzieci.