Oko w oko ze zwierzętami - spotkania o przyrodzie

Dodano: 12 marca 2021

„Oko w oko ze zwierzętami” to cykl spotkań dla dzieci ze szkół podstawowych, które rozpoczęliśmy w marcu. W pierwszych zajęciach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Jasieniu, z klasy drugiej oraz z oddziału przedszkolnego. Podczas spotkania rozmawialiśmy o zwierzętach dzikich i towarzyszących człowiekowi w codziennym życiu, dyskutowaliśmy o ich zwyczajach, miejscach występowania oraz zagrożeniach, jakie niesie dla nich rozwijająca się cywilizacja. Podczas zajęć wykorzystano książki popularnonaukowe, prezentację multimedialną, ciekawostki i zagadki o zwierzętach. Wielkim zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się puzzle XXL z książki „Drzewo” Katarzyny Bajerowicz, które ułożone przedstawiają wielki dąb z mieszkającymi w koronie gatunkami ptaków, owadów i ssaków.

Edukacyjne spotkania mają na celu zainteresowanie dzieci przyrodą, uwrażliwienie ich na jej piękno i różnorodność oraz sprawienie, aby w przyszłości stały się odpowiedzialnymi mieszkańcami planety.